Valikko

Teema

Kieli

ZTE Blade A35 2
ZTE

ZTE Blade A35

  • Käyttöjärjestelmä Android 14
  • Näyttö 6.75 tuumaa 720x1600 pikseliä
  • Akku 5000 mAh Li-Poly
  • Suorituskyky 2/4GB RAM SC9863A1
  • Kamerat 8MP 1080p
  • Tallennustila 64GB eMMC 5.1

ZTE Blade A35 – tekniset tiedot

Yleistä

Valmistaja
ZTE
Malli
Blade A35
Mallialias
Z2453
Esittelypäivä
Keskiviikkona 09. lokakuuta 2024
Myyntiintulopäivä
Keskiviikkona 09. lokakuuta 2024
Tila
Saatavilla
Hinnat
€80

Muotoilu

Korkeus
167.7 mm (6.60 tuumaa)
Leveys
77.4 mm (3.05 tuumaa)
Paksuus
8.5 mm (0.33 tuumaa)
Värit
Musta, Vihreä

Näyttö

Paneelityyppi
IPS LCD
Näytön koko
6.75 tuumaa
Tarkkuus
720 × 1600 pikseliä
Virkistystaajuus
90 Hz
Kuvasuhde
20:9
Pikselitiheys
262 ppi
Näyttö-runko-suhde
≈ 83.5%
Kosketusnäyttö
Kyllä
Näytön lisäominaisuudet
Kapasitiivinen kosketusnäyttö
Monikosketusnäyttö

Laitteisto

Järjestelmäpiiri
Unisoc SC9863A1
CPU-ytimet
8
Valmistusprosessi
22 nm
CPU:n enimmäiskellotaajuus
1.6 GHz
CPU-arkkitehtuuri
64-bit
Mikroarkkitehtuuri
Cortex-A55
Muistityyppi
LPDDR4
Grafiikkasuoritin
IMG PowerVR GE8322
RAM-muisti
2GB, 4GB
Tallennustila
64GB
Tallennustyyppi
eMMC 5.1
Versiot
64GB 2GB RAM
64GB 4GB RAM
Muistikorttituki
Kyllä
Korttipaikat
microSDXC

Ohjelmisto

Käyttöjärjestelmä
Android 14 (Upside Down Cake)

Pääkamera

Kamerajärjestelmä
Kyllä
Yksi kamera
8 MP
Salaman tuki
Kyllä
Salamatyyppi
LED-salama
Videotuki
Kyllä
Videon maksimiresoluutio
1080p @ 30 fps

Etukamera

Kamerajärjestelmä
Kyllä
Yksi kamera
2 MP
Automaattitarkennus (AF)
Videotuki
Kyllä

Akku

Tyyppi
Li-Poly
Kapasiteetti
5000 mAh
Langallisen latauksen teho
10 W

Verkot

SIM-kortit
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Datanopeudet
LTE, HSPA
2G-taajuudet
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G-taajuudet
HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G-taajuudet
LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz)

Yhteydet

Wi-Fi-tuki
Kyllä ( Wi-Fi 4 )
Wi-Fi-standardit
802.11/b/g/n
Bluetooth-versio
Kyllä, v5.2
USB-portit
USB Type-C 2.0
USB-liitäntä
USB-lataus, USB-massamuistilaite (UMS)
GPS-tuki
Kyllä
GPS-ominaisuudet
GALILEO, GLONASS, GPS
NFC-tuki
Ei

Multimedia

Kaiutin
Kyllä
Kuulokeliitäntä
Kyllä
FM-radio
Kyllä

Ominaisuudet

Sensorit
Kiihtyvyysanturi

Huom. Emme voi taata, että tällä sivulla oleva tieto on sataprosenttisen tarkkaa.

ZTE Blade A35 – kuvat

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on ZTE Blade A35:n hinta?

ZTE Blade A35:n hinta on €80, ja se voi muuttua myöhemmin.

Milloin ZTE Blade A35 julkaistiin?

ZTE Blade A35 julkaistiin virallisesti Keskiviikkona 09. lokakuuta 2024.

Onko ZTE Blade A35 saatavilla kaupoissa?

Kyllä, ZTE Blade A35 on edelleen myynnissä.

Minkä kokoinen näyttö ZTE Blade A35:ssa on?

ZTE Blade A35:n näytön koko on 6.75 tuumaa.

Tukeeko ZTE Blade A35 5G-verkkoja?

Ei, ZTE Blade A35 ei tue 5G-verkkoja.

Kuinka monta kameraa ZTE Blade A35:ssa on?

ZTE Blade A35:ssa on Yksi kamera takana ja Yksi kamera edessä.