Valikko

Teema

Kieli

Samsung Galaxy XCover FieldPro 6
Samsung

Samsung Galaxy XCover FieldPro

  • Käyttöjärjestelmä Android 8.0
  • Näyttö 5.1 tuumaa 1440x2560 pikseliä
  • Akku 4500 mAh Li-Poly
  • Suorituskyky 4GB RAM Exynos 9810
  • Kamerat 12MP 1080p
  • Tallennustila 64GB UFS 2.1

Samsung Galaxy XCover FieldPro – tekniset tiedot

Yleistä

Valmistaja
Samsung
Malli
Galaxy XCover FieldPro
Mallialias
SM-G889F
SM-G889A
Esittelypäivä
Maanantaina 06. huhtikuuta 2020
Myyntiintulopäivä
Maanantaina 06. huhtikuuta 2020
Tila
Poistunut myynnistä
Hinnat
€1,020

Muotoilu

Korkeus
158.5 mm (6.24 tuumaa)
Leveys
80.7 mm (3.18 tuumaa)
Paksuus
14.2 mm (0.56 tuumaa)
Paino
256 g (9.03 oz)
Värit
Musta
Kestävyys
Pölynkestävä
Vedenkestävyys
Suojausluokitus
IP68

Näyttö

Paneelityyppi
IPS LCD
Näytön koko
5.1 tuumaa
Tarkkuus
1440 × 2560 pikseliä
Kuvasuhde
16:9
Pikselitiheys
576 ppi
Näyttö-runko-suhde
≈ 56.1%
Näytön suojaus
MIL-STD-810G -yhteensopiva
Kosketusnäyttö
Kyllä
Reunaton näyttö
Kyllä
Näytön lisäominaisuudet
Kapasitiivinen kosketusnäyttö
Monikosketusnäyttö

Laitteisto

Järjestelmäpiiri
Samsung Exynos 9810
CPU-ytimet
8
Valmistusprosessi
10 nm
CPU:n enimmäiskellotaajuus
2.9 GHz
CPU-arkkitehtuuri
64-bit
Mikroarkkitehtuuri
4x 2.9 GHz – Exynos M3
4x 1.9 GHz – Cortex-A55
Muistityyppi
LPDDR4X
Grafiikkasuoritin
ARM Mali-G72 MP18
RAM-muisti
4GB
Tallennustila
64GB
Tallennustyyppi
UFS 2.1
Versiot
64GB 4GB RAM
Muistikorttituki
Kyllä
Korttipaikat
microSDXC

Ohjelmisto

Käyttöjärjestelmä
Android 8.0 (Oreo)

Pääkamera

Kamerajärjestelmä
Kyllä
Yksi kamera
12 MP ( Laajakulma ), 1.4 μm, 1/2.55" Kennon koko
Salaman tuki
Kyllä
Salamatyyppi
Kolmois-LED-salama
Ominaisuudet
Automaattinen salama
Jatkuvan kuvauksen tila
Digitaalinen zoomaus
Valotuksen korjaus
Kasvojentunnistus
Laaja dynaaminen alue (HDR)
ISO-asetukset
Panoraama
Kosketa tarkentaaksesi
Videotuki
Kyllä
Videon maksimiresoluutio
1080p @ 30 fps

Etukamera

Kamerajärjestelmä
Kyllä
Yksi kamera
8 MP, ƒ/1.7
Ominaisuudet
Laaja dynaaminen alue (HDR)
Videotuki
Kyllä
Videon maksimiresoluutio
1080p @ 30 fps

Akku

Tyyppi
Li-Poly
Kapasiteetti
4500 mAh
Vaihdettavuus
Vaihdettava

Verkot

SIM-kortit
Dual SIM (Micro-SIM + Micro-SIM)
VoLTE-tuki
Kyllä
Datanopeudet
LTE (3CA) Cat11 600/75 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps
2G-taajuudet
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G-taajuudet
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
4G-taajuudet
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b14 (700), b20 (800), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz)

Yhteydet

Wi-Fi-tuki
Kyllä ( Wi-Fi 6 )
Wi-Fi-standardit
802.11/a/b/g/n/ac/ax/i/r
Wi-Fi-ominaisuudet
Dual-band, Mobiilitukiasema, Wi-Fi Direct
Bluetooth-versio
Kyllä, v5.0
USB-portit
USB Type-C 2.0
USB-liitäntä
USB-lataus, USB-massamuistilaite (UMS)
GPS-tuki
Kyllä
GPS-ominaisuudet
GPS, GALILEO, GLONASS
NFC-tuki
Kyllä

Multimedia

Kaiutin
Kyllä
Kuulokeliitäntä
Kyllä
Äänimuodot
Kaksoiskaiuttimet
FM-radio
Kyllä

Ominaisuudet

Sensorit
Kiihtyvyysanturi
Barometri
Kompassi / Magnetometri
Sormenjälkitunnistin
Gyroskooppi
Lähestymisanturi
Lisäominaisuudet
Hätä-PTT-näppäin

Huom. Emme voi taata, että tällä sivulla oleva tieto on sataprosenttisen tarkkaa.

Samsung Galaxy XCover FieldPro – arvostelut

Samsung Galaxy XCover FieldPro – kuvat

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on Samsung Galaxy XCover FieldPro:n hinta?

Samsung Galaxy XCover FieldPro:n hinta on €1,020, ja se voi muuttua myöhemmin.

Milloin Samsung Galaxy XCover FieldPro julkaistiin?

Samsung Galaxy XCover FieldPro julkaistiin virallisesti Maanantaina 06. huhtikuuta 2020.

Onko Samsung Galaxy XCover FieldPro saatavilla kaupoissa?

Ei, Samsung Galaxy XCover FieldPro on poistunut virallisesta myynnistä, mutta sitä voi löytyä jälleenmyyjiltä kuten eBay.

Paljonko Samsung Galaxy XCover FieldPro painaa?

Samsung Galaxy XCover FieldPro painaa noin 256 grammaa.

Minkä kokoinen näyttö Samsung Galaxy XCover FieldPro:ssa on?

Samsung Galaxy XCover FieldPro:n näytön koko on 5.1 tuumaa.

Tukeeko Samsung Galaxy XCover FieldPro 5G-verkkoja?

Ei, Samsung Galaxy XCover FieldPro ei tue 5G-verkkoja.

Kuinka monta kameraa Samsung Galaxy XCover FieldPro:ssa on?

Samsung Galaxy XCover FieldPro:ssa on Yksi kamera takana ja Yksi kamera edessä.