Valikko

Teema

Kieli

Motorola S50 Neo 5
Motorola

Motorola S50 Neo

  • Käyttöjärjestelmä Android 14
  • Näyttö 6.7 tuumaa 1080x2400 pikseliä
  • Akku 5000 mAh
  • Suorituskyky 8/12GB RAM Snapdragon 6s Gen 3
  • Kamerat 50MP 1080p
  • Tallennustila 256/512GB UFS 2.2

Motorola S50 Neo – tekniset tiedot

Yleistä

Valmistaja
Motorola
Malli
S50 Neo
Mallialias
XT2427-4
Esittelypäivä
Tiistaina 25. kesäkuuta 2024
Myyntiintulopäivä
Perjantaina 28. kesäkuuta 2024
Tila
Saatavilla

Muotoilu

Korkeus
161.9 mm (6.37 tuumaa)
Leveys
73.1 mm (2.88 tuumaa)
Paksuus
7.6 mm (0.30 tuumaa)
Paino
171 g (6.03 oz)
Rakennemateriaalit
Takapuoli: Muovi tai silikonipolymeeri (ekonahka)
Runko: Muovi
Edessä: Lasi
Värit
Harmaa, Violetti, keltavihreä

Näyttö

Paneelityyppi
P-OLED
Näytön koko
6.7 tuumaa
Tarkkuus
1080 × 2400 pikseliä
Virkistystaajuus
120 Hz
Kuvasuhde
20:9
Pikselitiheys
393 ppi
Näyttö-runko-suhde
≈ 91.6%
Huippukirkkaus
1600 cd/m²
Kosketusnäyttö
Kyllä
Näytön lisäominaisuudet
1 miljardi väriä
Kapasitiivinen kosketusnäyttö
HDR10+
Monikosketusnäyttö

Laitteisto

Järjestelmäpiiri
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3
CPU-ytimet
8
Valmistusprosessi
6 nm
CPU:n enimmäiskellotaajuus
2.3 GHz
CPU-arkkitehtuuri
64-bit
Mikroarkkitehtuuri
2x 2.3 GHz – Cortex-A78
6x 2.0 GHz – Cortex-A55
Muistityyppi
LPDDR4X
Grafiikkasuoritin
Qualcomm Adreno 619
RAM-muisti
8GB, 12GB
Tallennustila
256GB, 512GB
Tallennustyyppi
UFS 2.2
Versiot
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
Muistikorttituki
Kyllä
Korttipaikat
microSDXC

Ohjelmisto

Käyttöjärjestelmä
Android 14 (Upside Down Cake)

Pääkamera

Kamerajärjestelmä
Kyllä
Kaksoiskamera
50 MP, ƒ/1.8 ( Laajakulma ), 0.8 μm, 1/1.95" Kennon koko
Optinen kuvanvakain (OIS)
PDAF

8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Ultralaajakulma )
Salaman tuki
Kyllä
Salamatyyppi
LED-salama
Ominaisuudet
Laaja dynaaminen alue (HDR)
Panoraama
Videotuki
Kyllä
Videon maksimiresoluutio
1080p @ 30/60 fps

Etukamera

Kamerajärjestelmä
Kyllä
Yksi kamera
32 MP, ƒ/2.5 ( Laajakulma )
Videotuki
Kyllä
Videon maksimiresoluutio
1080p @ 30 fps

Akku

Kapasiteetti
5000 mAh
Langallisen latauksen teho
30 W

Verkot

SIM-kortit
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE-tuki
Kyllä
Datanopeudet
5G, LTE, HSPA
2G-taajuudet
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 MHz
3G-taajuudet
HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz
4G-taajuudet
LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)
5G-taajuudet
5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz)

Yhteydet

Wi-Fi-tuki
Kyllä
Bluetooth-versio
Kyllä
USB-portit
USB Type-C
USB-liitäntä
USB-lataus, USB-massamuistilaite (UMS)
GPS-tuki
Kyllä
GPS-ominaisuudet
GPS
NFC-tuki
Kyllä

Multimedia

Kaiutin
Kyllä
Kuulokeliitäntä
Ei
FM-radio
Ei

Ominaisuudet

Sensorit
Optinen näytönalainen sormenjälkitunnistin
Määrittelemättömät anturit

Huom. Emme voi taata, että tällä sivulla oleva tieto on sataprosenttisen tarkkaa.

Motorola S50 Neo – kuvat

Usein kysytyt kysymykset

Milloin Motorola S50 Neo julkaistiin?

Motorola S50 Neo julkaistiin virallisesti Perjantaina 28. kesäkuuta 2024.

Onko Motorola S50 Neo saatavilla kaupoissa?

Kyllä, Motorola S50 Neo on edelleen myynnissä.

Paljonko Motorola S50 Neo painaa?

Motorola S50 Neo painaa noin 171 grammaa.

Minkä kokoinen näyttö Motorola S50 Neo:ssa on?

Motorola S50 Neo:n näytön koko on 6.7 tuumaa.

Tukeeko Motorola S50 Neo 5G-verkkoja?

Kyllä, Motorola S50 Neo tukee 5G-verkkoja taajuuksilla n1, n2.

Kuinka monta kameraa Motorola S50 Neo:ssa on?

Motorola S50 Neo:ssa on Kaksoiskamera takana ja Yksi kamera edessä.